وزير كار و امور اجتماعي در اجلاس بين‌المللي كار (ILO) اعلام كرد: كشته‌شدگان در حادثه شهر بابك شهروندان عادي بوده‌اند نه كارگر معدن.

شنبه 30  خرداد 1383- 19 ژوئن 2004

عبدالرحمن تاج‌الدين ـ مشاور عالي و بازرس ويژه كار وزارت كار و امور اجتماعي ـ در گفت‌وگو با خبرنگار كار و اشتغال خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به قرائت گزارش كشته‌شدن چهار كارگر در شهر بابك، توسط گروه دولت در نودودومين اجلاسيه ILO افزود: وزير كار و امور اجتماعي گزارشي كه مبتني بر اطلاعات وزارت كار، كشور و اطلاعات بود را قرائت كرد و در آن توضيح داده شد كه كشته‌شدگان در حوادث شهر بابك كارگر معدن خاتون‌آباد نبوده‌اند بلكه به دليل اعتراضات كارگران معدن خاتون‌آباد درگيري‌هاي صورت مي‌گيرد و در اين ميان شهروندان آسيب مي‌بينند.

وي افزود: با توجه به توضيحاتي كه دبيركل خانه كارگر و نماينده كارگران اين استان و نيز وزير كار ارائه دادند، مسئولان كميته بررسي در ILO قانع شدند.

در بهمن‌ماه 1382 تعدادي از كاركنان مجتمع ذوب مس خاتون‌آباد از توابع شهرستان شهر بابك استان كرمان تجمع كرده و دست به اعتراض زدند. در حوادث پس از اين تجمع چهار نفر از شروندان شهربابك جان خود را از دست دادند.