اطلاعيه خبري جبهه متحد دانشجويي

يک عضو جبهه متحد دانشجويي همچنان در بازداشت وزارت اطلاعات بسر ميبرد

شنبه 23  خرداد 1383- 12 ژوئن 2004

 

 

سعيد کلانکي، عضو جبهه متحد دانشجويي که همراه با چند تن ديگر از اعضا و فعالين اين جبهه و نيز جبهه دمکراتيک ايران در تحصن روز پنجشنبه 7 خرداد ماه در برابر دفتر سازمان ملل در تهران بازداشت شده بود  پس از گذشت 15 روز همچنان در بازداشتگاه 209 وزارت اطلاعات در زندان اوين بسر ميبرد.

 

از جمع متحصنين، تاکنون حسن زارع زاده، امين کرد، بهروز جاويد تهراني، کيانوش سنجري، حسن قيصري و علي رضايي با سپردن قرار وصيقه و يا کفالت، موقتا از زندان آزاد شده اند.

 

تحصن نمايندگان جبهه متحد دانشجويي و جبهه دموکراتيک ايران در اعتراض به روند بازداشت فعالين اين تشکلها برگزار شده بود که پس از 11 و نيم ساعت مقاومتِ همراه با اعتصاب غذا، نيروهاي امنيتي و انتظامي آنها را با يک دستگاه ميني بوس به زندان منتقل کرده و بدين صورت از ادامه آن تحصن نامحدود جلوگيري کردند.

 

پيش از اين بازداشت گسترده، سه تن ديگر از دانشجويان عضو جبهه متحد دانشجويي نيز به نامهاي هانيه نعمتي، شيوا نظرآهاري و مريم خرمي در منازل خود بازداشت و به وزارت اطلاعات منتقل شده بودند. و محمد رضا نسب عبدللهي، عضو ديگر اين جبهه در رفسنجان از سوي نيروهاي بسيج دانشگاه آن شهر تهديد به مرگ شده بود.

لازم به ذکر است که بازداشت شدگان کرج نيز همچنان در زندان رجايي شهر کرج بسر ميبرند.

 

زنده باد آزادي

برقرار باد دمکراسي

گسسته باد زنجير استبداد