كارگران " كشت و صنعت مغان"، جاده پارس‌‏آباد به اردبيل را بستند

جمعه 8 خرداد 1383- 28 مه  2004

به دنبال انتشار اخباري مبني بر مخالفت وزير جهاد كشاورزي با استعفاي مديرعامل " كشت و صنعت مغان"، حدود سه هزار نفر از كارگران اين شركت، دست به تجمعي اعتراض آميز زدند.

كارگران معترض كه از ساعت 8 صبح روز چهارشنبه در ميدان قيام شهرك" آيت‌‏الله غفاري" اجتماع كرده بودند، ضمن اين تجمع، بركناري مديرعامل و برخي از مديران و پرداخت كليه مطالبات و مزاياي معوقه خود را خواستار شدند.

اين گزارش حاكي‌‏است؛ با اعتصاب كارگران، اداره مركزي، بخش‌‏ها و واحدهاي مختلف شركت كشت و صنعت مغان به تعطيلي كشيده شده است.

بنا براين گزارش، اعتصاب كنندگان، با پيمودن مسافت 6 كيلومتري شهرك آيت‌‏الله غفاري تا سه‌‏راهي كشت و صنعت، شعارهايي را عليه وزير جهاد كشاورزي و مديرعامل شركت سردادند.

اين كارگران، هم‌‏چنين جاده اصلي پارس‌‏آباد به اردبيل را بستند و مانع تردد وسايل نقليه در اين محور ارتباطي شدند.

عده‌‏اي از كارگران در گفت و گو با خبرنگار ايلنا، ضمن انتقاد از بي‌‏توجهي وزير جهاد كشاورزي و برخي از مسوولين بلندپايه كشور، خواهان رسيدگي فوري به مشكلات خود شدند.

هم‌‏چنين سرهنگ" مهرگان"، فرمانده هنگ مرزي و مرزباني درجه يك منطقه كه از دقايق اول شروع اين تجمع در محل حضور داشت، در گفت و گوي كوتاهي با خبرنگار ايلنا خاطرنشان كرد: اين موضوع در جلسه شوراي تامين منطقه مطرح و تصميمات لازم اتخاذ خواهد شد و قطعاً تصميمات متخذه در راستاي دفاع از حقوق كارگران خواهد بود.

وي ابراز اميدواري كرد كه اين مساله با خويشتن‌‏داري طرفين حل شود.

مجتمع " كشت و صنعت و دام‌‏پروري مغان"، با حدود 3030 سال سابقه در پاريس آباد مغان در شمال استان اردبيل قرار دارد.